(2018) Juan Carlos Cano, Hitano

Czytaj więcej...11 i 12 sierpnia w Gietrzwałdzie odbyły się 13. Spotkania Warmińskie! W sobotni wieczór gwiazdą dnia był zwycięzca 4. edycji telewizyjnego programu The Voice of Poland, pochodzący z Meksyku Juan Carlos Cano z grupą EncloseZ powodu złej pogody koncert został przeniesiony do Gminnego Ośrodka Kultury w Gietrzwałdzie. Polsko-meksykańsko-peruwiańska formacja to jeden z najlepiej zapowiadających się rockowych debiutów ostatnich lat.  W ich muzyce słychać wpływy sceny kalifornijskiej, grunge, a także amerykańskiego hard rocka.

(2017) Spotkania Warmińskie na ludowo

Czytaj więcej...Za nami XII Spotkania Warmińskie w Gietrzwałdzie. W tym roku impreza trwała tylko jeden dzień (20 sierpnia). Organizatorzy skoncentrowali się na muzyce ludowej i folkowej. Jak co roku nie zabrakło straganów z regionalnym jedzeniem (mięsa, sery, ciasta) oraz z rękodziełem, były także atrakcje dla dzieci. Imprezę poprowadzili Renata Krasowska-Jokniene z Litwy oraz Wojciech Gudaczewski - szef promocji w gminie Gietrzwałd. W programie różnorodne i ciekawe występy artystyczne.

(2016) Koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy

Czytaj więcej...XI Spotkania Warmińskie już za nami. Zgromadziły rekordowo liczną publiczność. Szkoda tylko, że ostatniego dnia deszcz przerwał festyn w gietrzwałdzkim amfiteatrze. Zaczęło się od piątkowego przedstawienia „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w sali Gminnego Ośrodka Kultury w wykonaniu Wspaniałego Teatru bez Nazwy. Komplet publiczności nagrodził artystów zasłużonymi oklaskami. W sobotę organizatorzy z niepokojem patrzyli na niebo. Co prawda prognozy pogody były optymistyczne, ale co innego prognozy, a co innego rzeczywistość. O godz. 19 w amfiteatrze rozpoczął się koncert zespołu Dobre Wino. 

(2015) Kuba Sienkiewicz z Formacją GKS

Czytaj więcej...Dwudniowe spotkania w Gietrzwałdzie odbyły się w tym roku 8 i 9 sierpnia. Pierwszy dzień, podczas którego wystąpili Kuba Sienkiewicz ze swoją formacją GKS oraz zespół Sztof, był bardzo udany. Amfiteatr odnotował frekwencyjny sukces. Na koncert przyszło prawie pół tysiąca osób. Atmosfera, jaką udało się wytworzyć grającym muzykom (z obu zespołów) i życzliwej im publiczności, nastrajała pozytywnie. Mądre teksty, dobra muzyka i wypoczęci, wyluzowani ludzie na ławkach i kocach. Miło było patrzeć. I słuchać. Drugi dzień miał charakter festynu, rodzinnego pikniku.