Ewa BucalaW styczniu gościem Gminnego Ośrodka Kultury w Gietrzwałdzie będzie pani Ewa Konke-Bucała, która zaprezentuje wystawę malarstwa pt. "Pejzaż Warmii i Mazur". Poznamy również drugą pasję pani Ewy, którą jest poezja. Ewa Bucała urodziła się w 1947 roku w Gdyni. Od najmłodszych lat zainteresowania artystki koncentrowały się wokół literatury i sztuki. W roku 1955 jej ilustracja zamieszczona została na okładce „Świerszczyka”. Jako nastolatka zdobyła najwyższy laur w konkursie plastycznym w Paryżu. Na swoim koncie ma ponad 60 wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz kilka nagród i wyróżnień w konkursach w kraju i za granicą. Jej obraz "Chrystus w Ogrójcu" znajduje się w kościele w Pluskach. To, czego nie da się wyrazić barwą i światłem, dopowiada słowem. Poezja jest kolejną – równie ważną – pasją artystki. Do tej pory wydała pięć tomików poetyckich. Finalistka Międzynarodowego Konkursu Literackiego w New Jersey. Od jesieni 2015 r. opracowywana jest adaptacja wierszy Ewy Bucały na teksty do utworów muzycznych, które mają być prezentowane w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Za swój największy sukces życiowy uważa wychowanie laureatów międzynarodowego konkursu plastycznego (KONSTU), z którymi popłynęła do Finlandii na warsztaty plastyczne.