W piątek 13 grudnia o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Gietrzwałdzie odbył się monodram "Słoń" w wykonaniu Dariusza Sistacza. Monodram „Słoń” to spowiedź człowieka przebywającego w celi śmierci. Skazany za pochodzenie, wspomina swoje życie, które dostało się w tryby totalitarnej machiny śmierci. W roli tytułowego „Słonia” – Dariusz Siastacz (Aktor Teatru im. A. Sewruka w Elblągu). Autor tekstu – Łukasz Staniszewski. 

Dariusz Siastacz - laureat wielu nagród, m.in. Prezydenta Miasta Gdyni, czy Grand Prix za monodram "Chodnik" na XXX Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu. Współpracuje z Teatrem Buffo i Teatrem Ochoty w Warszawie. Na co dzień pracuje w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu.

Łukasz Staniszewski – autor sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych. Otrzymał nagrody m.in.: III miejsce w konkursie Teatru Polskiego Radia za słuchowisko pod nazwą "Znajdź historie/ę" pt. „Siłacze” oraz nagroda na Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie za tekst „Zachwyceni”.

Tekst „Słoń” miał premierę 17 grudnia 2018 r. w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Spektakl wyreżyserował Giovanni Castellanos, wystąpił Marek Milczarczyk.

 

Słoń 1