W piątek, 4 października, w Gminnym Ośrodku Kultury w Gietrzwałdzie odbył się koncert Basi Stępniak-Wilk – śpiewającej poetki, kompozytorki, artystki kabaretowej. Recital otworzył kolejny sezon cyklu Spotkań z Bardem. Jako gość specjalny wystąpił cymbalista Stanisław Kondrat z Gietrzwałdu.
Podczas koncertu w Gietrzwałdzie artystka zaśpiewała m.in.: Zawieruszone, (Zawieruszone w kajecikach prawdy na całą resztę życia), Cóż mi z róż, Za mym oknem, Chorągiewka muz., sł. Basia Stępniak_Wilk), To był blondyn, Bombonierka, Wiośnie nie, Słodka chwila zmian, Niegotowa bossa nova – ( muz. Aleksander Brzeziński, sł. Basia Stępniak-Wilk), a towarzyszył jej zespół w składzie: Jasiek Kusek – fortepian, Paweł Solecki - fagot, meldica, EWI, cajon, Michał Braszak – kontrabas.
Publiczność była zachwycona.


- Uwielbiam piosenki pani Basi. Szczególnie Bombonierkę. Na koncert przyjechałam specjalnie aż z Katowic. I nie żałuję. Było wspaniale – mówi pani Izabela.
A co o Gietrzwałdzie i koncercie mówi sama bohaterka wieczoru?
- W Gietrzwałdzie wystąpiliśmy pierwszy raz – mówi Basia Stępniak-Wilk. - Choć, oczywiście, znaliśmy Gietrzwałd jako miejsce objawień i wiedzieliśmy o Państwa scenie. Wspaniała, uważna, zasłuchana publiczność, reagująca na subtelne żarty. Było nam bardzo miło. Poza tym serdeczna atmosfera za kulisami, rzetelne przygotowanie sceny. Z przyjemnością znowu tu przyjedziemy  – dodaje artystka.

Warto przypomnieć, że Basia Stępniak-Wilk jest laureatką wielu konkursów, m.in. pierwszego miejsca i nagrody im. Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Grand Prix im. Jonasza Kofty Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie. Otrzymała także Stypendium Twórcze Miasta Krakowa w dziedzinie sztuka estradowa i Nagrodę Kapituły im. Jacka Kaczmarskiego za całokształt dokonań scenicznych.
Nagrała też cztery autorskie płyty CD, a piosenka „Bombonierka” (śpiewana wraz z Grzegorzem Turnauem) zdobyła wielką popularność.
Jednak piosenka to nie wszystko. W zeszłym roku autorka wydała tomik „Ponad ziemią”. To zbiór wierszy i tekstów piosenek Basi o aniołach i innych zagadnieniach nieziemskich. Do tomiku dołączona jest płyta, na której wiersze autorki czytają Anna Dymna, Jan Nowicki i Marek Bałata, a sama poetka śpiewa swoje piosenki.

 

Kr