Ponad dwie godziny trwało spotkanie ze znanym aktorem Jerzym Bończakiem, które odbyło się 19 czerwca w Gminnym Osrodku Kultury w Gietrzwałdzie. Rozmowę poprowadził dyrektor GOK-u Paweł Jarząbek. Pan Jerzy opowiadał o trudnych początkach swojej kariery, o tym jak przeprowadził się na Warmię (od 25 lat jest mieszkańcem gminy Gietrzwałd), o coraz lepszej kondycji polskiego kina i komercjalizacji sztuki w Polsce. Mówił o swoim udziale w wielkich i kultowych produkcjach takich jak "Ogniem i mieczem" czy "Miś". Podkreślał istotną rolę teatru w rozwoju młodego aktora, a także opowiadał o pracy na planie ze znanymi aktorami i reżyserami. Jerzy Bończak udzielił także odpowiedzi do Kwestionariusza "Gazety Gietrzwałdzkiej" W naszej gminie najbardziej nie lubię tego, że nie mogę jej (naszej gminy) przenieść do Warszawy, mojego jak na razie stałego miejsca zamieszkania – mówi znany aktor Jerzy Bończak, od 25 lat sezonowy mieszkaniec Naterek.

1. Co najbardziej lubisz w naszej gminie?

Jeziora, lasy, świeże powietrze, bliskość Olsztyna, przepiękny XIV-wieczny kościół w Sząbruku, a przede wszystkim niezwykle uczynnych ludzi.

2. Czego najbardziej nie lubisz w naszej gminie?

Tego, że nie mogę jej (naszej gminy) przenieść do Warszawy, mojego jak na razie stałego miejsca zamieszkania.

3.    Co cenisz w ludziach?

Moja odpowiedź będzie banalna, cenię rzetelność, pracowitość, uczciwość, punktualność, życzliwość wobec innych, słowność.

3. Co Cię denerwuje u innych?

Brak tych cech, które wymieniłem w odpowiedzi na pytanie poprzednie.

4. Co cenisz w sobie?

Jestem wobec siebie bardzo krytyczny, więc ocenę swojej osoby zawsze pozostawiam innym.

5. Co byś w sobie zmienił?

Nawiązując do poprzedniej odpowiedzi o krytycznym stosunku do samego siebie, to jest tak wiele rzeczy, które bym zmienił, że musiałbym na ten temat napisać esej.

6. Ulubiona książka…

„Kod Leonarda da Vinci”

7. Ulubiony film…

„Skrzypek na dachu”

8. Ulubiona muzyka…

Lubię każdy gatunek muzyki, począwszy od muzyki poważnej do rapu.

10.  Co byś zrobił, gdybyś wygrał w Lotto 10 milionów zł?

Kupiłbym sobie teatr, w którym realizowałbym swoje ambicje i marzenia, bez wsłuchiwania się w polecenia lub „sugestie” władz nadrzędnych.

11.  Z kim chciałbyś spędzić urlop na bezludnej wyspie?

Gdybym miał spędzać urlop z kimś, to wyspa nie byłaby już bezludna.

12. Jakim talentem chciałbyś być obdarzony?

Chciałbym mieć umiejętność szybkiego, skrótowego i błyskotliwego odpowiadania na stawiane mi pytania.