11 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Gietrzwałdzie odbył się ostatni przedwakacyjny koncert poezji śpiewanej w ramach cyklu „Spotkanie z Bardem”. Tym razem swoją twórczość zaprezentowali: Sergiusz Stańczuk i Mateusz Rulski - Bożek. W przerwie koncertu na scenę wkroczył Piotr Brymas.  W rolę konferansjera wcielił się tym razem Krzysztof  Lewandowski. Jako support wystąpił zespół Verde czyli Małgorzata i Janusz Sendela.

Mateusz Rulski - Bożek współtworzył z Tomkiem Krzymińskim warszawski cykl koncertów Wieczór z Piosenką Niegłupią. Wydał dwie autorskie płyty: w 2007r. „Protopłyt”, w 2015 – kameralną „Sautė”. Zdobył nagrody m.in. na festiwalach: Międzynarodowy Festiwal Bardów OPPA w Warszawie, Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK w Myśliborzu, Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Kabaretową w Ostrołęce, Poetycka Dolina w Warszawie, Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej „YAPA” w Łodzi.

Sergiusz Stańczuk – Artysta o sobie: "Po wstępnym opanowaniu sześciu strun, zaczęły się festiwale i koncerty, przyszły również pierwsze własne piosenki. Dość szybko okazało się, że nie zostanę znaną gwiazdą rocka a instrument na tyle mnie zaciekawił, że lutnictwo stało się dla mnie jedyną alternatywa. Przy pierwszej nadarzającej się okazji opuściłem ciepłe pielesze stolicy, by rozpocząć kolejne nowe. To był czas, kiedy mój Majster kochany, właśnie dostał się jako jedyny na roku na Wydziału Lutnictwa Artystycznego na Akademii Muzycznej w Poznaniu i dał mi znaka dymnego, że razem będzie się lepiej kleiło. Dalej poszło już z górki. Toczę się z niej do dziś, mając nadzieję, że to nie równia pochyła. Buduję gitary niespiesznie."